Żywa lekcja przyrody

Dzięki gościnności państwa Zugajów nasze pierwszaki mogły wziąć udział w żywej lekcji przyrody połączonej z wielkim ogniskiem. Podczas zajęć prowadzący – pan Kamil opowiadał o sposobie życia różnych zwierząt. Oglądaliśmy też miejsca, w More »

Konkurs!

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków– międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W ramach obchodów Europejskiego Dnia More »

„Tu jest moje miejsce, tu jest mój własny, ale ciasny kąt,tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”

„Tu jest moje miejsce, tu jest mój własny, ale ciasny kąt,tu jest moje miejsce, tu jest mój dom” 12 września wszyscy uczniowie z klas 1 – 3 byli na pieszej wycieczce po More »

Wreszcie koniec roku szkolnego! Z ulgą odetchną uczniowie i nauczyciele, szczególnie ci, którzy przygotowywali uroczystość zakończenia w tropikalnym upale! Ale dziś nastąpił szczęśliwy finał – uczniowie odebrali świadectwa i nagrody książkowe oraz More »

PIERWSZAKI NA LEKCJI PRZYRODY

14.czerwca 2018 r. pierwszaki wraz z opiekunami udały się na lekcję przyrody zorganizowaną w kotarwickim lesie przez p. Kamila Zugaja. Pan leśniczy opowiadał dzieciom o roślinności i zwierzętach zamieszkujących pobliskie lasy i More »

 

Harmonogram dyżurów dla rodziców

bilety pazobiady paz

Żywa lekcja przyrody

front

Dzięki gościnności państwa Zugajów nasze pierwszaki mogły wziąć udział w żywej lekcji przyrody połączonej z wielkim ogniskiem. Podczas zajęć prowadzący – pan Kamil opowiadał o sposobie życia różnych zwierząt. Oglądaliśmy też miejsca, w których zwierzęta zaopatrują się w żywność zimą oraz mieliśmy okazję wypróbować jak działają przywabiacze i wabiki. Dzieci obserwowały przyrodę przez lornetkę oraz poznawały otaczający nas świat fauny i flory w sposób bezpośredni. Dla młodych odkrywców przygotowany był również poczęstunek, podczas którego odkryliśmy pierwsze talenty kulinarne. Za gościnność bardzo dziękujemy, to była wyjątkowa lekcja przyrody.

Konkurs!

dzien jezykow male

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków– międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków zachęcamy uczniów klas 1-8 do stworzenia stroju, który będzie nasuwał jednoznaczne skojarzenia z jednym z krajów europejskich. Wszelkie dodatki ( flagi, symbole danego kraju) będą bardzo mile widziane. W tym dniu liczymy na spotkanie Szkotów w kraciastych kiltach, eleganckich Francuzów, Niemców w strojach bawarskich, Polek w strojach ludowych, starożytnych Rzymian, hiszpańskich torreadorów czy tancerek flamenco. Do zabawy zapraszamy również wszystkich nauczycieli. Sprawmy by ten dzień był międzynarodowy i bardzo kolorowy. 

sowa

Dzisiejszy quiz 14.09!

Drogie  7 klasy:)

To ja:) Wasza praca domowa:  503614

Robimy do momentu, aż wszystkie pytania będą dobrze wykonane (100%)  i je zrozumiemy:) W każdym JEST prawidłowa odpowiedź:)  https://quizizz.com/join/

Klasy 6! 

Tym razem również dla was:) https://quizizz.com/join/ Kod dla 6 klasy to: 901836

Robicie test kilkakrotnie, aż uzyskacie 100%. Kolejne próby nazywacie Imię Pierwsza litera nazwiska numer próby np. DominikaK1

Miłej zabawy! Dominika Koźmińska

„Tu jest moje miejsce, tu jest mój własny, ale ciasny kąt,tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”

front

„Tu jest moje miejsce, tu jest mój własny,

ale ciasny kąt,tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”
12 września wszyscy uczniowie z klas 1 – 3 byli na pieszej wycieczce po najbliższej okolicy. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Najmłodsi dla Niepodległej”. Pierwszym punktem wędrówki była Izba Pamięci Księdza Romana Kotlarza w Tablicach. Tam poznaliśmy życie bohaterskiego kapłana. W ogrodzie mieliśmy piknik i zabawy na powietrzu. Po odpoczynku ruszyliśmy w kierunku Kotarwic. W pobliskim lesie poznaliśmy legendę Zenona Gierały „Zaczarowany kamień kotarwicki”, a następnie udaliśmy się, by zobaczyć pomnik przyrody „kamień kotarwicki”. Tam w grupach malowaliśmy szczególne miejsca, które poznaliśmy. Pełni wrażeń powróciliśmy do naszej szkoły, niosąc ogromne kosze darów jesieni i prace plastyczne.

telefon

gimbusy

gimbus

gimbus rozpoczęcie