Rekrutacja

Szanowni Rodzice, w najbliższy poniedziałek, tj. 11.03.2019 r. rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Dokumenty związane z rekrutacją znajdziecie Państwo na stronie internetowej Czytaj dalej»

Dzień Świętego Patryka

18 marca ( w poniedziałek)  nasza szkoła, po raz kolejny będzie obchodzić, czyli irlandzkie święto narodowe. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Czytaj dalej»

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

28 lutego 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Dzień Języka Polskiego. Najpierw recytatorzy z klas 4-6 stanęli do konkursu pod hasłem “Poezja pół żartem, pół serio”. Stał on na Czytaj dalej»

Czekolada i Lego

Uczniowie z klasy 5b i 8b wybrali się na wycieczkę 27 lutego br. Na początek klasy uczestniczyły w słodkich warsztatach, gdzie każde dziecko zrobiło samodzielnie tabliczkę czekolady i ozdobiło ją bakaliami wg Czytaj dalej»

Podróże małe i duże

W piękny, słoneczny dzień pierwszaki razem ze swoimi starszymi kolegami z klasy drugiej udały się na wycieczkę do muzeum Jacka Malczewskiego, gdzie poznały najwyśmienitszych władców Polski. Zapoznawszy się z pierwszą, królewską dynastią Czytaj dalej»

 

22A49B2C-ACA0-46CF-8640-C10E9C7BD56B

Rekrutacja

rekrutacja

Szanowni Rodzice,

w najbliższy poniedziałek, tj. 11.03.2019 r. rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
i klas pierwszych
w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach.

Dokumenty związane z rekrutacją znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce: Rekrutacja

 

                                                                                                           Dyrekcja PSP w Mazowszanach

 

1. Terminy – rekrutacja

2. Wniosek o przyjecie dziecka do oddziału przedszkolnego

3. Wniosek o przyjęcie dziecka do kl. I – obwód

4. Wniosek o przyjęcie dziecka do kl. I  – spoza obwodu

Dzień Świętego Patryka

st patrick

18 marca ( w poniedziałek)  nasza szkoła, po raz kolejny będzie obchodzić, czyli irlandzkie święto narodowe. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

“Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – Konkurs Plastyczny

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Radomiu zaprasza dzieci do udziału w 9 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych.

Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką oddającej hasło konkursowe ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Prace należy składać do 27 marca w świetlicy szkolnej.

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału!

KLAUZULA INFORMACYJNA

PRZETWARZANIE DANYCH PRZEZ ADMINISTRATORA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informujemy, że:

Dentobus

DENTOBUS – Informacje o programie

Szanowni Państwo, 

niebawem uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w programie walki    z próchnicą wśród dzieci i młodzieży „Dentobus”, realizowanym w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Dentobus jest w pełni wyposażonym mobilnym gabinetem stomatologicznym. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne. Celem przedsięwzięcia jest dążenie do poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży, jak również prowadzenie działań edukacyjnych i profilaktycznych, mających na celu zapobieganie w powstawaniu próchnicy.

W związku z powyższym proszę Państwa o wypełnienie oświadczenia wyrażającego zgodę na wykonanie bezpłatnego przeglądu stomatologicznego u Państwa dziecka (w/w zgody przekażą Państwu wychowawcy klas).

Z poważaniem

Małgorzata Trelka

Dyrektor PSP w Mazowszanach

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

???????????????????????????????

28 lutego 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Dzień Języka Polskiego. Najpierw recytatorzy z klas 4-6 stanęli do konkursu pod hasłem “Poezja pół żartem, pół serio”. Stał on na wysokim poziomie, ale ostatecznie jury, w którego składzie znalazły się Panie: Barbara Maciąg – konsultant do spraw edukacji humanistycznej z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, Małgorzata Trelka – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mazowszanach, Agnieszka Czerwińska – wicedyrektor oraz Izabela Kośla – nauczyciel bibliotekarz, musiało wyłonić zwycięzców.

Czekolada i Lego

53169359_834947676853431_6633712250077052928_n

Uczniowie z klasy 5b i 8b wybrali się na wycieczkę 27 lutego br. Na początek klasy uczestniczyły w słodkich warsztatach, gdzie każde dziecko zrobiło samodzielnie tabliczkę czekolady i ozdobiło ją bakaliami wg uznania. Następnie wszyscy poznali historię wyrobu czekolady, kosztując ziarna kakaowca. Na koniec każdy zapakował wykonaną przez siebie czekoladkę, aby wspólnie z rodziną spróbować naturalnego wyrobu.

Podróże małe i duże

front

W piękny, słoneczny dzień pierwszaki razem ze swoimi starszymi kolegami z klasy drugiej udały się na wycieczkę do muzeum Jacka Malczewskiego, gdzie poznały najwyśmienitszych władców Polski. Zapoznawszy się z pierwszą, królewską dynastią naszego kraju, dzieci udały się na warsztaty tworzenia postaci królewskich. Odzwierciedlały stroje i sylwetki pierwszych królów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się Mieszko I i królowa Jadwiga. Po wyjątkowej lekcji historii udaliśmy się do straży pożarnej, gdzie zdobywaliśmy wiedzę o zagrożeniach pożarowych oraz uczyliśmy się prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia. Podczas zajęć pomieszczenie zostało zadymione dymem teatralnym, by przybliżyć dzieciom warunki prawdziwego pożaru. Dodatkowo dymowi towarzyszyły efekty świetlne i akustyczne. Uczyliśmy się jak w prawidłowy sposób korzystać z telefonów alarmowych. Na zakończenie udostępniono nam wozy strażackie, gdzie z bliska każdy mógł obejrzeć najciekawsze wyposażenie strażaka. Nie zabrakło też pozorowanego alarmu, dzięki któremu wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwy wyjazd na akcję.

Rekolekcje

rekolekcje