2015/16 AKTUALNOśCI

Wycieczka Zamość/Lublin

Czerwiec 4th, 2016 Brak komentarzy

W dniach 2-3 czerwca b.r. odbyła się wycieczka do Zamościa i Lublina. Jej uczestnikami byli uczniowie klas czwartych i szóstych. W pierwszym dniu podziwialiśmy zabytki Zamościa i Roztocza. Wielkie wrażenie zrobił na nas Ratusz ze swoimi słynnymi wachlarzowatymi schodami, ormiańskie kamieniczki na Rynku i pobyt w kazamatach. Jedna z uczestniczek miała okazję zdobyć patent rusznikarza i odpalić małą armatę! Ale był huk!!! Żeby się nieco wyciszyć, pojechaliśmy do Zoo.

Potem ruszyliśmy na Roztocze. Widzieliśmy Kościół na Wodzie i Pomnik Szarańczy, stawy „Echo” i koniki polskie w Zwierzyńcu, sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej i Muzeum Wieńców Dożynkowych, a zanim udaliśmy się na spoczynek w Szczebrzeszynie, zwiedziliśmy dawną synagogę (obecnie Dom Kultury) i cerkiew prawosławną oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod Pomnikiem Chrząszcza.

Kolejny dzień był także pełen atrakcji. Tym razem gościliśmy na Zamku w Lublinie, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Królowie na Zamku”. Potem spacerowaliśmy po Starym Mieście. Następnie udaliśmy się do Muzeum Zamojskich w Kozłówce, gdzie zwiedzaliśmy piękne pałacowe komnaty, Teatralnię, a w niej wystawę „ Narysuj mi bajkę” – ilustracje książek dla dzieci XVIII-XX w.” Obejrzeliśmy także wystawę w Muzeum Socrealizmu i odpoczywaliśmy w towarzystwie pawi w pięknym parku.

Ostatnim punktem programu był pobyt w Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu koło Puław. Wysłuchaliśmy ciekawej historii powstania roweru, a potem „dosiadaliśmy” różnych przedziwnych wynalazków. Na niektórych jechało się w pozycji prawie leżącej. Śmiechu było co niemiara! Nawet przejechaliśmy się rikszą!

Do Mazowszan zajechaliśmy ze śpiewem na ustach i pełni wrażeń.

 

Tags:

About the author

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Brak komentarzy

Wakacje za progiem, chcielibyśmy Wam życzyć…

Brak komentarzy

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego

Brak komentarzy

Tkanina unikatowa

Brak komentarzy

Gimbus w dniu 19.06.2019 r.

Brak komentarzy

PODSUMOWANIE PROGRAMU „WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”

Brak komentarzy