VIII Gminny Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!

m

W tym roku, już po raz ósmy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Mazowszanach.
6 czerwca w finale konkursu spotkali się najlepsi młodzi matematycy z Gminy Kowala. Organizatorzy powitali 24 uczestników ze szkół w Kowali, Bardzicach, Kończycach, Młodocina Mniejszego oraz Mazowszan. Tylko jednej osobie udało się zdobyć maksymalną ilość punktów. Walka o pozostałe miejsca była niezwykle wyrównana. Ostatecznie na podium stanęli:
I miejsce – Paweł Piasecki z PSP w Kowali – opiekun: p. Ewa Bednarczyk
II miejsce – Patrycja Mucha z PSP w Bardzicach – opiekun: p. Danuta Bazydło
III miejsce – Zuzanna Cieślik z PSP w Mazowszanach – opiekun: p. Marta Zaniat
Dzięki hojności sponsorów zwycięzcy otrzymali gry edukacyjne, bilety do kina, filmy DVD oraz upominki, takie jak: kalendarze biurkowe, duże i małe bloczki z kartkami, miarki i smycze. Każdy uczestnik II etapu konkursu otrzymał blok techniczny z kredkami oraz gumkę do ścierania i długopisy.
W trakcie trwania prac komisji konkursowej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wzięli udział w quizie matematycznym, który przeprowadzili uczniowie naszej szkoły.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sponsorom dziękujemy za okazane wsparcie finansowe oraz przekazanie nagród i upominków dla wszystkich uczestników II etapu konkursu.