2018/19 WYBRANE DO SLIDERA

DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Luty 28th, 2019 Brak komentarzy

28 lutego 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Dzień Języka Polskiego. Najpierw recytatorzy z klas 4-6 stanęli do konkursu pod hasłem „Poezja pół żartem, pół serio”. Stał on na wysokim poziomie, ale ostatecznie jury, w którego składzie znalazły się Panie: Barbara Maciąg – konsultant do spraw edukacji humanistycznej z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, Małgorzata Trelka – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mazowszanach, Agnieszka Czerwińska – wicedyrektor oraz Izabela Kośla – nauczyciel bibliotekarz, musiało wyłonić zwycięzców.

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Pszczółka z klasy 6b, który brawurowo wykonał utwór Ludwika Jerzego Kerna i zajął I miejsce, drugie miejsce zdobyła Anna Piątek z klasy 5b, a trzecie Weronika Gazda z 4b.

Podczas obrad komisji wręczone zostały również nagody za udział w Konkursie Pięknego Pisania Piórem, który odbył się 12 lutego. Tytuł Mistrzyni Pięknego Pisania Piórem przypadł   w tym roku Lenie Maciąg z klasy 4a,zaś wyróżnienia zdobyły: Roksana Kwiecień – z klasy 7b i Sonia Pfau z klasy 6a.

W tym dniu nagrody otrzymali także również zwycięzcy konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną i Panią Katarzynę Porębską. W konkursie czytelniczo – plastycznym „Moja ulubiona książka” na poszczególnych poziomach laury zdobyli:

 

w klasach I:

Antonina Chodelska – I miejsce

Ewelina Piotrowska – II miejsce

Amelia Sasin – III miejsce

 

w klasach II:

Lena Jastrzębska – I miejsce

Amelia Czerwińska – II miejsce

Jakub Korycki – III miejsce

 

w klasach III:

Oliwia Mendrek – I miejsce

Filip Lis – II miejsce

Natalia Pilarska – III miejsce

 

w klasach IV:

Lena Maciąg – I miejsce

Natalia Wesołowska – II miejsce

Alicja Kołodziejczyk – III miejsce

 

Wyróżnienia:

Kacper Świątek

Igor Wasilak

Hanna Łoboda

Maja Chruślak

Patrycja Bobrowska

Natalia Stanisławek

Aleksandra Babula

Szymon Kołsut

Adam Maciąg

 

Zwycięzcami konkursu „Nauczyciel też był uczniem. Ulubiona książka ze szkolnych lat” zostali uczniowie klasy 6a: Dominik Woźniak i Michał Latała.

Na koniec wystąpił zespół wokalny, który zaprezentował przepiękną piosenkę ludową pt. „Dwa serduszka” znaną z filmu „Zimna wojna”.

Po emocjach konkursowych uczniowie udali się na kiermasz dań kuchni polskiej przygotowanych przez rodziców naszych uczniów, którym składamy serdeczne podziękowania. Dzięki sprzedaży pysznych pierogów, ciast, sałatek, chleba ze smalcem, wędlin, a nawet grochu     z kapustą zarobiliśmy 761 złotych! Dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny – na rzecz Sandrine z Rwandy, którą nasza szkoła objęła „Adopcją Serca” oraz na doposażenie pracowni polonistycznej – zakup ekranu do rzutnika.

Gratulujemy sukcesów uczniom i ich nauczycielom oraz rodzicom tak zdolnych dzieci.

Poniżej zamieszczamy fotoreportaż z naszej imprezy.

Tags:

About the author

Zebrania

Brak komentarzy

Międzyszkolny Konkurs Językowo- Plastyczny

Brak komentarzy

Prace konkursowe

Brak komentarzy

Wycieczka do Warszawy

Brak komentarzy

No title

Brak komentarzy

Egzaminy

Brak komentarzy