AKTUALNOśCI

Dzień św. Patryka w naszej szkole

Marzec 29th, 2019 Brak komentarzy

W dniu 18 marca br. odbyły się obchody Dnia św. Patryka – patrona Irlandii.

Z inicjatywy nauczycieli anglistów tego dnia uczniowie przybrali zielone barwy symbolizujące nie tylko irlandzkie święto, ale także zbliżającą się wiosnę. Wielu z naszych uczniów przygotowało także fantazyjne i oryginalne nakrycia głowy, kapelusze, zielone czapki i cylindry.

Lekcje języka angielskiego tego dnia przybliżały postać tego niezwykłego Świętego, który według legendy posiadał nadprzyrodzoną moc, ale który przede wszystkim przyczynił się do rozpowszechnienia religii katolickiej w Irlandii. Na przerwach słuchano irlandzkiej muzyki, rozwiązywano quizy i zagadki i pozowano do zdjęć. Zrobiło się wiosennie i radośnie.             Wielkie słowa podziękowania nauczyciele angliści pragną skierować do wszystkich tych uczniów, którzy włączyli się do wspólnej zabawy, przygotowali sobie wspaniałe stroje i nakrycia głowy, wykazali się kreatywnością i wyobraźnią. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców klas 2a i 2c, którzy przygotowali fantastyczne zielone peruki, a nawet szyte na miarę stroje, jednakowe tuniki, kapelusze i opaski! Dzięki Wam szkoła fantastycznie przygotowała się na powitanie wiosny! Dziękujemy!!!

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy także do Pani Beaty Chełmińskiej, właścicielki Piekarni i Cukierni Chełmińska za ufundowanie nagród dla najbardziej zielonych klas w postaci dwóch wspaniałych tortów. Dziękujemy za okazaną życzliwość i wielkie serce!

Tags:

About the author

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Brak komentarzy

Wakacje za progiem, chcielibyśmy Wam życzyć…

Brak komentarzy

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego

Brak komentarzy

Tkanina unikatowa

Brak komentarzy

Gimbus w dniu 19.06.2019 r.

Brak komentarzy

PODSUMOWANIE PROGRAMU „WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”

Brak komentarzy