Sukcesy naszych absolwentów

Wrzesień 29th, 2014 Brak komentarzy

Uczeń z Radomia najlepszy w Polsce!

Jakub Woźniak z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu zdobył 1. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. To największy sukces tej szkoły w całej jej historii. Jakub w nagrodę dostał indeks na wybraną przez siebie uczelnię.

Katarzyna Kusio i Jakub Woźniak, fot. Radio Plus Radom

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbył się w Karolewie na Mazurach i trwał trzy dni. W tym czasie uczniowie musieli rozwiązywać testy, napisać pracę na temat związany z zagadnieniami żywienia oraz odpowiadać na pytania ekspertów. Jakub już po I etapie zajmował pierwsze miejsce i utrzymał je do ostatniego dnia zmagań. Zadania, z którymi musiał się zmierzyć, nie sprawiły mu wielkich trudności. W nagrodę otrzymał indeks na wybraną przez siebie uczelnię, Puchar Minsitra Eduakcji Rolnictwa i Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz nagrody rzeczowe.
Jakub Woźniak jest uczniem 4 klasy technikum, tegorocznym maturzystą. Mieszka w podradomskich Trablicach. Jego pasją, oprócz dietetyki i żywienia, są motocykle i muzyka. Po maturze chce studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Do olimpiady przygotowywał się pod opieką dwóch nauczycielek: Katarzyny Kusio i Moniki Słabosz.

 

Przemysław Piątek

Bez tytułu

 

Sukcesy sportowe naszego absolwenta

Duże sukcesy w zapasach odnosi nasz były uczeń Przemysław Piątek. Przemek jest Mistrzem Polski juniorów z 2012 r. w kategorii do 50 kg oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów z 2013 i 2014 roku. Uczestniczył również w Mistrzostwach Europy i Świata choć na razie bez powodzenia. Przypominamy, że kiedy Przemek był uczniem szkoły w Mazowszanach, zapowiadał się na dobrego piłkarza. Jako czołowy zawodnik reprezentacji naszej szkoły przyczynił się do zdobycia w 2006 r. III, a w 2007 r. II miejsca w powiecie w turnieju piątek piłkarskich w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszemu absolwentowi życzymy dalszych sukcesów.

Mateusz Kwiecień

mateusz kwiecien

Sukcesy sportowe naszego absolwenta

  • I miejsce  w Międzynarodowym Turnieju Młodzików w zapasach w stylu klasycznym (waga do 100 kg)
  • I miejsce w Mistrzostwach województwa łódzkiego
  • V miejsce w Mistrzostwach Polski w Raciborzu

About the author