Świetlica szkolna

KARTA ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

REGULAMIN ŚWIETLICY

swietlica 3

swietlica 2

swietlica 4

Urodziny Rafała

23.05.2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się urodzinowe spotkanie z naszym uczniem Rafałem. Dla naszego solenizanta przygotowaliśmy przedstawienie…wolontariuszki zainscenizowały wiersz Jana Przechwy ,,Kwoka”, natomiast dziewczynki z klasy IIa zatańczyły przepiękny ,,Walc kwiatów”. Wszyscy niezmiernie cieszyliśmy się z możliwości uczczenia kolejnych urodzin naszego kolegi. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy odśpiewaliśmy ,,Sto lat”, złożyliśmy życzenia, a także wręczyliśmy prezent.
Rafałowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, a także wiele radości i spełnienia wszystkich marzeń.

Międzynarodowy Dzień Rodzin

 

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat potencjału i wyzwań związanych z życiem rodzinnym.  Świetliczaki we współpracy z Panią Psycholog uczciły ten niezwykły dzień.  Rozmowom nie było końca…każdy opowiadał o swoich bliskich, a także mówili dlaczego rodzina jest dla wszystkich najważniejsza. Uczniowie wykonali prace, na których przedstawili swoich bliskich. Zostały one wywieszone na korytarzu szkolnym.

Wielkanoc

Święta Wielkanocne już niebawem, zatem by przybliżyć atmosferę tego radosnego czasu w naszej świetlicy szkolnej uczniowie wykonali pisanki zdobiąc je w wyjątkowy sposób.  Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy.

Sadzenie rzeżuchy

Rzeżucha jest nieodzownym elementem Świąt Wielkanocnych, ale to nie tylko zielona dekoracja na świątecznym stole. Ma ona doskonały smak, a co więcej posiada również właściwości lecznicze. Kiełki rzeżuchy są źródłem witamin: A, B, C, K. Świetliczaki postanowiły zasadzić rzeżuchę, a przy tym dbać o obfite plony. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty, by wykorzystać je w smaczny sposób.


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2019r. Świetliczaki wraz z uczniami z oddziału przedszkolnego przywitali wiosnę z wielką radością. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na wiosenny marsz. Wszyscy wyposażeni byli w kolorowe kwiaty i pompony, a na czele widniał napis ,,Witaj Wiosno!”. Podśpiewując piosenki, każdy szukał oznak wiosny. Ponadto w świetlicy szkolnej zostały również wykonane przepiękne tulipany metodą origami.

Dzień Babci i Dziadka 

Styczeń, to miesiąc, w którym obchodzimy święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 18.01.2019r. dzieci wykonały przepiękne dyplomy dla ,,Super Dziadka” i ,,Super Babci”. Ponadto Świetliczaki wykonały kolorowe kwiatki, którymi również obdarują kochane Babcie i kochanych Dziadków.

Coraz bliżej święta…

Świąteczny nastrój zaczyna się udzielać wszystkim. W świetlicy szkolnej również pojawiają się świąteczne dekoracje. Wspólnie z uczniami chcąc zachować tradycje, dekorowaliśmy choinkę ozdobami świątecznymi gotowymi i zrobionymi przez uczniów. Każdy świetliczak miał okazję przystroić świąteczne drzewko, które zdobi naszą świetlicę szkolną. 

Pasowanie na Świetliczaka

26. 11.2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się ,,Pasowanie na Świetliczaka”. Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników zabawy oraz omówienia celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. Po zlożonej przysiędze każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany przez naszego Misia, a na pamiątkę każdy otrzymał medal ,,Super Świetliczaka”. Wychowawcy świetlicy życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym.

Pysznie i zdrowo

Odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu ,,Trzymaj formę”. Tym razem w prelekcji uczestniczyły coraz to starsze klasy, a także odbywały się warsztaty kulinarne. Dzieci pod okiem specjalistek wykonywały pyszne, a zarazem zdrowe przekąski. Celem tych zajęć było pokazanie dzieciom, że zdrowe rzeczy też mogą być smaczne. Uczniowie mieli wielką przyjemność i satysfakcję z tego, że mogli coś wspólnie przyrządzić. Zajęcia kulinarne cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem.

 

11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. W naszej świetlicy szkolnej również uczciliśmy to wielkie święto. Uczyliśmy się patriotyzmu, poznaliśmy nasze symbole narodowe, z wielką przyjemnością wykonywaliśmy różne prace plastyczne, a także z dumą śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

 

Trzymaj formę!!!

W dniu 06.11.2018 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj formę”. Nasi uczniowie spotkali się w tym dniu ze specjalistkami z dziedziny zdrowego odżywiania.  Przeprowadzono prelekcję na temat zasad zdrowego żywienia. Zostały omówione produkty, które należy spożywać, a także metody radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Uczniowie chętnie zabierali głos w dyskusji, a także dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Na koniec czekała na nich zdrowa i smaczna przekąska.

Sprzątanie Świata

W słoneczny piątek 21 września uczennice wzięły czynny udział w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Najpierw zostały omówione możliwości dbania o naszą Ziemię, a następnie dziewczynki wykonały plakat zachęcający innych ludzi do dbania o czystość wokół nas. Wyposażone w worki na śmieci ruszyły do walki ze śmieciami. Celem akcji ,,Sprzątanie Świata”, organizowanej w każdym roku jest ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

Kreatywne zabawy w świetlicy szkolnej

Ubiegły tydzień minął nam pod hasłem „ KREATYWNE ZABAWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ”. Nasze kochane Świetliczaki w dniach 18 – 20 września wykonywały własnoręcznie slajmy oraz piasek kinetyczny.

Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości !

Wspomnienia z wakacji

Wrzesień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Pomimo rozpoczętego już roku szkolnego wciąż uciekamy myślami do minionych wakacji. Postanowiliśmy zapytać naszych Świetliczaków o ich wrażenia z tak długiego odpoczynku. Rozmowom nie było końca! Jedni wspominali wylegiwanie na piasku nad brzegiem morza, inni aktywnie spędzony czas w górach, a  innym najbardziej utkwił w pamięci czas spędzony  na pokazach lotniczych air show, który odbywał się w Radomiu. Poprosiliśmy, by nasi uczniowie narysowali swoje najmilsze wspomnienie z wakacji. Obrazki zostały wywieszone na tablicy i zdobią naszą świetlicę szkolną.

Rok Szkolny 

2017/2018

 

26 Maja

Dzień Mamy

 

Dzień 26 maja to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W końcu to święto wszystkich Mam. Nie ulega wątpliwości, że każda mama jest wyjątkowa. Życzenia z okazji Dnia Matki składają dziś wszyscy – od najmłodszych do najstarszych. Mama jest przecież tylko jedna, dlatego warto skorzystać z okazji, by przypomnieć jej o miłości i szacunku, jakim się cieszy.
Dzień Matki obchodzi się w naszym kraju już ponad 100 lat.

W naszej świetlicy szkolnej uczniowie wykonali przepiękne laurki, a także przygotowali dyplomy dla ,,Super Mamy”. Każdy Świetliczak wykonał
je z wielką starannością, a także włożył w nie dużo serca, by spodobało
się kochanym Mamom.

 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

29 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zajęcia miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz wychowania w polskości. Była to doskonała okazja, by uzmysłowić uczniom rolę takich słów jak: patriotyzm, ojczyzna, a także by przybliżyć fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci. Uczniowie starali się wyjaśnić, dlaczego ten dzień jest tak ważny dla Polski. Zostały również omówione akcenty symboliczne, czyli biało-czerwona flaga, godło, a także ,,Mazurek Dąbrowskiego”.
Na koniec Świetliczaki wykonali piękną pracę plastyczną w barwach naszej flagi.

KONKURS WIELKANOCNY

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, w świetlicy szkolnej odbyły się dwa konkursy plastyczne. Pierwszy z nich to przyozdobienie według własnych pomysłów pisanki, która jest nieodłącznym elementem tych świąt, a drugi to wykonanie kartki z życzeniami wielkanocnymi. Prace zostały wykonane starannie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Pisanka:
I miejsce: Matylda Kaźmierczak
II miejsce: Maja Sulima
III miejsce: Karolina Niezgoda
Kartka z życzeniami wielkanocnymi:
I miejsce: Maja Spasińska
II miejsce: Paulina Pyrka
III miejsce: Matylda Kaźmierczak; Hubert Kwiecień

ZDROWO, SMACZNIE, KOLOROWO…

 

Rzeżucha stanowi jeden z głównych symboli Wielkiej Nocy. Zgodnie
z tradycją wysiewana jest w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Uznawana jest ona również za prawdziwą skarbnicę witamin, dlatego też uczniowie zdecydowali się zasadzić rzeżuchę w świetlicy szkolnej poznając przy tym, jak należy o nią dbać oraz w jakich warunkach powinna ona przebywać. Świetliczaki codziennie rano przychodzili i podlewali ją oraz obserwowali jak kiełkuje. Gdy rzeżucha już urosła, postanowiliśmy zrobić przepyszne, zdrowe, a także śmieszne kanapki. Uczniowie ze starszych klas z przyjemnością pomagali młodszym kolegom
w przygotowaniu posiłku.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Kto z nas nie czeka z utęsknieniem na wiosnę? Ciepłe słoneczko, zielona trawka, pierwsze liście na drzewach, świergot powracających ptaków…Tegoroczna wiosna niechętnie odsłania swoje oblicze, lecz w naszej szkole pamięta się o tym symbolicznie przełomowym w naturze momencie. Przygotowania do wiosny zaczęły się również w świetlicy szkolnej. Uczniowie opowiadali z czym kojarzy im się
ta pora roku, przypomnieli sobie, które ptaki do nas wracają, a także jakie kwiaty pojawiają się jako pierwsze. Świetliczaki zrobiły przepiękne krokusy z krepiny, które zdobią świetlicę szkolną. Zajęciom towarzyszyła również muzyka, która wprowadziła nas w wiosenny nastrój.

DZIEŃ DOBREGO HUMORU

Dnia 12.03.2018r. w świetlicy szkolnej odbył się „Dzień dobrego humoru”. Uczniowie witali każdą osobę w świetlicy wierszykiem: „Śmiech to zdrowie! Śmieję się ja, śmiej się i Ty!”.
Radosnych Świetliczaków zdobiła uśmiechnięta buźka i każdy mógł opowiedzieć śmieszną historię ze swojego życia lub ulubiony dowcip.
Najciekawszą pracą było wykonanie karykatury swojego przyjaciela. Uczniowie stworzyli także planszę pt. „Uśmiechnij się”, która była przeznaczona dla uczniów naszej szkoły, a także nauczycieli. Każdy mógł podejść i zabrać ze sobą trochę dobrego humoru.

About the author