ePUAP

tel. 48 377 32 33    


Oddział przedszkolny

 


Organizacja zabawy, nauki i wypoczynku w oddziałem przedszkolnym oparta jest na rytmie dnia, czyli powtarzających się systematycznie fazach, które pozwalają dziecku na stopniowe zrozumienie pojęcia czasu i organizacji oraz dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju, zapewniając mu zdrowy rozwój.

Mając na uwadze powyższe proponujemy następujący ramowy plan dnia.


TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ

Rok szkolny 2022/2023

Grupa 0a

 

Poniedziałek  7.00 – 12.30

Religia 10.15 – 10.45

Język angielski  11.15 – 11.45

 

Wtorek  7.00 – 12.00

Język angielski  9.20 – 9.50

 

Środa 7.00 – 12.00

 

Czwartek 7.00 – 12.30

Religia 8.40 – 9.10

 

Piątek 7.00 – 12.00

 

 

Grupa 0b

 

Poniedziałek  12.00 – 17.00

Język angielski  12.55 – 13.25

 

Wtorek  12.00 – 17.30

Język angielski  12.05 – 12.35

Religia 12.55 – 13.25

 

Środa 12.00 – 17.30

Religia 15.25 – 15.55

 

Czwartek 12.00 – 17.00

 

Piątek 12.00 – 17.00

 

 


Od września w grupie OA rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej „Przedszkolni badacze”. Podczas zajęć dominuje „zabawa w odkrywcę”, która pozwala dzieciom stać się małymi naukowcami, badaczami samodzielnie odkrywającymi tajemnice otaczającego świata. Dzieci w wieku przedszkolnym są otwarte i ciekawe świata. Jest to zatem najlepszy okres, aby ich naturalną ciekawość skierować na właściwe tory. Uczestnictwo w proponowanych zajęciach, odbywających się w atmosferze zabawy, współdziałania i radosnego tworzenia sprzyjać będzie ich harmonijnemu rozwojowi. Wszystkie wykonywane doświadczenia wywołały wiele emocji oraz radości na twarzach przedszkolaków.

Przeprowadzone eksperymenty:

Wrzesień:

 • Eksperyment „Burza w szklance wody”
 • Eksperyment „Wulkan”

Październik

 • Eksperyment „Ciecz nienewtonowska”
 • Eksperyment „Tańczące rodzynki”

Listopad

 • Eksperyment „Jak nadmuchać balony?”
 • Eksperyment „Lampa lava”

Grudzień

 • Eksperyment „Magiczna gwiazdka”
 • Eksperyment „Morze w butelce”

Styczeń

 • Eksperyment „Sztuczny śnieg”
 • Eksperyment „Barwienie soli”

 

 

 


Luty

 • Eksperyment „Malowanie na mleku”
 • Eksperyment „Bańka w bańce”

Marzec

 • Eksperyment „Magiczna piana”
 • Eksperyment „Gumowe jajko”

 


Kwiecień

 • Eksperyment „Kolorowy deszcz”
 • Eksperyment „Tęcza w szklance”

Maj

 • Eksperyment „Magiczny palec”
 • Eksperyment „Tęcza na talerzu”

W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt.: „Kreatywny Przedszkolak”, organizowanego przez Edu Fejkiel. Głównym celem niniejszego projektu było kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Istotą było, aby nauczyciel prowadzący zajęcia, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła, niekoniecznie kupując gotowe produkty. Doskonalono umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości (gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy. Integracja grona nauczycieli oraz wspólna inspiracja. Dzieci uczyły się tworzyć piękne dzieła – niekoniecznie kupując gotowe produkty. Uczestnicząc w projekcie „Kreatywny przedszkolak”, działałam według ustalonego harmonogramu. Kreatywne działania rozpoczęły się właśnie już w październiku – powstała wówczas jesienna makieta z wykorzystaniem różnorodnych darów jesieni. W listopadzie z kolei twórcze i kreatywne zajęcia skupiły się wokół interpretacji obrazu „Słoneczniki” Van Gogha. W grudniu natomiast przedszkolaki przygotowywały przeplatane ozdoby świąteczne, powstały wówczas niepowtarzalne bombki.

W styczniu  dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały piękne prezenty „Witraże dla babci i dziadka”.  Luty upłynął dzieciom pod hasłem „Lodowe konstrukcje”. Realizacja tego zadania z projektu „Kreatywny przedszkolak. Kreatywne dziecko” to niecodzienna zabawa dla dzieci, a jakże wyczekiwana. Przedszkolaki wcieliły się w role konstruktorów. Były budowle nietypowe, jak również standardowe.  Przede wszystkim nie zabrakło zabaw z wykorzystaniem śniegu. W marcu przedszkolaki przygotowując się na pożegnanie pani zimy, postanowiły zrobić Marzannę. Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania kukły w przygotowaniu, której aktywnie pomagały. Marzanna została wykonana ze słomy i bibuły.  Kwiecień – „Wyplatamy koszyczki”. Do zrealizowania tego zadania dzieci wykorzystały umiejętności manualne, wycinając paski na wyznaczonej długości, a następnie przeplatały. Na koniec gotowe koszyczki zostały pokolorowane kredkami. Maj to miesiąc wyjątkowy z wielu powodów. Pełnia wiosny, i przyroda, która budzi się do życia. Słońce, kwitnące drzewa, coraz cieplejsze i dłuższe dni dodają nam energii i chęci do działania. Maj to również miesiąc wszystkich Mam. Dzieci postanowiły przygotować dla swoich Rodziców prezenty, by w ten sposób wyrazić swoja wdzięczność za trud wychowania. Realizując ostatnie już zadanie „Sadzonka dla Mamy i Taty” w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Kreatywny Przedszkolak, Kreatywne Dziecko” przedszkolaki posadziły dla swoich Rodziców kwiaty. Każdy prezent, w który włoży się nieco wysiłku, a przede wszystkim ogrom serca, potrafi ucieszyć najbardziej.

 


Dzień 20 października 2020 r.  pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziałów „O” Publicznej Szkoły Podstawowej w Mazowszanach. Właśnie tego dnia odbyło się ważne wydarzenie – „Pasowanie na Zerówkowicza”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia  krótkiej części artystycznej, w której dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie,  wokalne i taneczne.
Po części artystycznej przedszkolaki złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Czerwińska dokonała uroczystego pasowania na Zerówkowicza, kładąc na ramieniu każdego dziecka ołówek. Na dziecięcych twarzach widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, medal oraz upominek.

Nowo pasowanym  Zerówkowiczom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w szkole!