ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

„Obejmuję myślą wszystkie dzieci świata: wiele, zbyt wiele jest dzieci, które rodzą się i są skazane na niezawinione cierpienie, będące konsekwencją nieludzkich konfliktów. Ratujmy dzieci, aby uratować nadzieję ludzkości!”

Jan Paweł II

Słowa Jana Pawła II wcieliliśmy w czyn uznając, że szkoła nie może zostać obojętna na krzywdę drugiego człowieka, a tym bardziej dziecka. Dlatego od 2013  bierzemy udział w Pallotyńskiej Adopcji Serca. Dzieckiem, które objęliśmy swoją opieką jest Sandrine z Rwandy. Pieniądze na pokrycie kosztów utrzymania, zakupu przyborów szkolnych, żywności i lekarstw dla dziewczynki z Afryki na cały rok pozyskujemy z akcji charytatywnych organizowanych w szkole wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Niedawno otrzymaliśmy zdjęcie oraz list od naszej przyjaciółki, które dołączamy poniżej. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym pięknym darze, jakim jest dzielenie się tym co mamy. Dla nas jest to niewielkie wyrzeczenie, a dla Nich szansa na ŻYCIE!

Wszystkim którzy odpowiedzieli na nasz apel serdecznie dziękujemy i zachęcamy do kontynuowania tego pięknego dzieła pomocy afrykańskim dzieciom.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

List – Sandrine.pdf