ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Internet to medium, którego dynamiczny rozwój i potencjał potrafią wykorzystać przede wszystkim młodzi ludzie. Jest nieodłącznym elementem ich życia społecznego, codziennych aktywności i rozrywki. Dziś trudno wyobrazić sobie nastolatka, który potrafiłby obejść się bez nowych technologii Młodzi ludzie nie widzą różnicy pomiędzy kontaktem a relacją. Czują presję bycia cały czas online. Jeśli mówimy o bezpiecznym Internecie, to trzeba mówić również o uzależnieniu od niego.

Ale czy korzystanie z Internetu przynosi tylko negatywne skutki? Oczywiście, że nie. Nowe technologie pozwalają na rozwój naszych dzieci! Ale jak uchronić dzieci i młodzież przed zagrożeniem?

To my dorośli powinniśmy być przewodnikiem dziecka po wirtualnym świecie i przygotować je na ewentualne zagrożenia, budując atmosferę wzajemnego szacunku i zaufania bardziej niż system obostrzeń i ograniczeń. Specjaliści zachęcają rodziców do pokazywania dzieciom portali społecznościowych i mówienia o ich zaletach przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na zagrożenia i negatywne oddziaływanie. Dlatego tak ważne, poznanie jest przez rodziców zagrożeń, które czekają na dzieci w sieci.

Drodzy rodzice zapraszamy więc do zakładki pomoc psychologiczno-pedagogiczna–> ważne informacje. Odnajdziecie tam Państwo poradnik dla rodziców i prezentacją związaną właśnie z najpoważniejszym problemem XXI wieku- zagrożeniem płynącym z aktywności w Internecie.

bezpieczeństwo_dzieci_online

nowe media