ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

2 grudnia br. z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego odbył się – przybliżający tradycje i zwyczaje krajów Zjednoczonego Królestwa – Dzień Szkocji.

 

Uczniowie klas 7b, 5b, 8a i 4a przygotowali wesołą inscenizację teatralną opisującą najważniejsze aspekty kulturowe, zwyczajowe i społeczne Wielkiej Brytanii i Szkocji. Oprócz łatwo rozpoznawalnych elementów kulturowych takich jak angielska budka telefoniczna, filiżanka angielskiej herbaty w inscenizacji pojawiły się także bohaterowie literaccy – Harry Potter i Hermiona Granger, Sherlock Holmes i Dr Watson, Królowa Elżbieta II, narodowa drużyna piłkarska, a przede wszystkim fantastyczni the Beatles, a także zespół Spice Girls.

Wielu uczniów i nauczycieli założyło na siebie ubrania w szkocką kratę, na przerwach można było zrobić sobie zdjęcia w szkockiej photo frame, a niezwykłość Szkocji przybliżyły piękne prace uczniów przygotowane na szkolny konkurs językowo-plastyczny ,,Przewodnik po Szkocji’’.

Mamy nadzieję, że ten dzień choć trochę odsłonił niezwykłość krajów wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa i zachęcił do szukania informacji na ich temat także na własną rękę.