ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

WYCIECZKA NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ relacja Natalii Wesołowskiej i Klary Janczyk z kl. 8 c

W ostatnim tygodniu, w dniach 12-16 grudnia, braliśmy udział w obozie językowym EUROWEEK, którego głównym celem jest nauka języka angielskiego przez zabawę. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych przebywali w Różance, gdzie odbywały się zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z Peru, Ukrainy, Słowenii, Nigerii oraz z Włoch. W trakcie tych kilku dni można było doświadczyć wielu niezapomnianych emocji i przeżyć, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Nikt nic od nas nie wymagał, nie było ocen!! Wolontariusze zachęcali uczestników z całych sił do udziału w interaktywnych warsztatach, grach, zabawach oraz ćwiczeniach praktycznych i bardzo chcieli, żeby ta wycieczka pozostała w naszych wspomnieniach na długi czas i ….. tak się stało.

Przyjazna atmosfera, pozytywne nastawienie, akceptacja i pochwały miały bardzo dobry wpływ na nas, pozwalały nam pokonać bariery językowe i wewnętrzne – strach przed wystąpieniami publicznymi oraz brak wiary we własne możliwości.

 NIE BYŁO CZASU NA NUDĘ, cały dzień był dobrze zaplanowany i miło przez nas spędzony – ciekawe zajęcia, pokazy i występy z każdym dniem dawały nam więcej pewności siebie. W trakcie trwania zajęć BAWILIŚMY SIE ŚWIETNIE! Dużo tańczyliśmy – od samego rana na rozgrzewkę, a wieczorami dla zabawy; śpiewaliśmy, a dla tego, kto nie przyszedł na czas, czekała niespodzianka – mianowicie tzw. ”BRUTAL KARA”, która polegała na zatańczeniu śmiesznego tańca lub zaśpiewaniu jakieś piosenki przed wszystkimi. Pod wieczór mieliśmy zadania grupowe tzw. “Night Show”, gdzie wystawialiśmy różne przedstawienia, które miały na celu pobudzić nasze zmysły i kreatywność. Każda z grup miała swojego lidera, który przyznawał role oraz wymyślał scenariusz.

W trakcie wycieczki mogliśmy nawiązać wiele wspaniałych znajomości i mimo tylko kilku dni dobrze się poznać. Mogliśmy nawet razem obejrzeć mecz!

A to kilka słów od uczestników wyjazdu:

“Było fajnie. Dzięki Euroweekowi napiszemy egzamin na 100%.”

Szymon

” Świetna atmosfera i łatwa nauka angielskiego.”

Ania

“Najbardziej na Euroweeku podobał mi się taniec. Wolontariusz z Nigerii nauczył mnie wszystkich szalonych kroków”

Kacper

“Dzięki takim zajęciom można poznać nowych ludzi.”

Gabrysia

Podsumowując, jest to najlepsza wycieczka, na jakiej byliśmy. Bardzo chcielibyśmy tam wrócić:)

Natalka i Klara z kl. 8c