ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

28 kwietnia 2022 r. odbył się finał “XI Gminnego Konkursu Matematycznego”, organizowanego przez PSP w Mazowszanach. Po przeprowadzonych eliminacjach, do naszej  placówki przybyło 24 uczniów wraz z opiekunami ze wszystkich szkół naszej gminy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 5-6 oraz klas 7-8.

Uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi, wykorzystując swoją wiedzę, a także logiczne i twórcze myślenie. Po ciężkiej i wytężonej pracy nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który został ufundowany przez Szkolną Kasę Oszczędności działającą w naszej szkole. Mogli również pobawić się z Knoocker Boxem, który podłogę i ścianę zamienia w interaktywną planszę do gry.

W kategorii klas 5-6 walka była na tyle wyrównana, że w dogrywce udział wzięło czworo uczniów, walcząc o pierwsze i trzecie miejsce. W wyniku dogrywki nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy, dlatego przyznano dwa pierwsze miejsca.

Każdy uczestnik II etapu konkursu otrzymał dyplom, a także nagrody rzeczowe: czekolady przekazane przez sieć sklepów DINO, pamiątkowe kubki ufundowane przez firmę BHP OPTIMA oraz ołówki z logo naszej szkoły. Dodatkowo dla zwycięzców przewidziane były logiczne gry planszowe ufundowane przez firmy FOX-MEBLE i FAPRO, bilety do kina przekazane przez MULTIKINO Radom oraz vouchery na grę w kręgle od Fitnes & Kręgielnia Platinium.

Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

kategoria klas 5-6:

I miejsce: Bartosz Adamczyk – PSP w Bardzicach oraz Kacper Świątek – PSP w Mazowszanach

III miejsce: Amelia Czerwińska – PSP w Mazowszanach

kategoria klas 7-8:

I miejsce: Mateusz Błędowski – PSP w Parznicach

II miejsce: Jakub Jakowienko – PSP w Kowali

III miejsce: Piotr Woźniak – PSP w Kowali

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z opiekunów szkolnych reprezentacji.

Nas organizatorów niezwykle wzruszyły słowa jednej z uczestniczek – Julii Tonderskiej ze szkoły w Młodocinie Mniejszym, która w ciepłych słowach podziękowała nam za zorganizowanie zabawy. Były dowodem na to, że ósmoklasiści są gotowi wyruszyć w świat pełni empatii i potrafiący odnaleźć się w każdej sytuacji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Serdeczne podziękowania kierujemy również do firm, dzięki którym uczestnicy i zwycięzcy konkursu mogli otrzymać nagrody i upominki.