ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

„Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca.”

Jan Parandowski, Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian

31 marca 2022 r. w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu gminy Kowala. Jego celem było propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci szkół z: Bardzic, Kończyc, Kowali, Mazowszan i Młodocina Mniejszego. Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach. W pierwszej, mającej formę testu, uczestnicy zaskoczyli wszystkich swoją wiedzą z zakresu mitologii, natomiast podczas drugiej- artystycznej zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wcielając się w wybraną postać mitologiczną. Ogromne wrażenie zrobiły piękne stroje i rekwizyty przygotowane przez uczestników specjalnie na tę okazję.

Na podstawie zebranych punktów z obydwu konkurencji komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

I miejsce- Julia Bursa (PSP w Kończycach)

II miejsce- Amelia Czerwińska (PSP w Mazowszanach)

III miejsce- Lena Gruszczyńska (PSP w Kończycach)

wyróżnienie- Piotr Grymuła (PSP w Kowali)

wyróżnienie- Hanna Łoboda (PSP w Mazowszanach)

Po wyczerpujących zmaganiach na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz spora dawka humoru, którą zapewnili uczniowie klasy 8a, prezentując współczesną, kabaretową wersję mitu o Prometeuszu.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim reprezentantom szkół
za wspaniałe występy i niezapomniane wrażenia.