ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

23 maja 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „ Polscy Poeci Dzieciom”.

W konkursie brali udział laureaci etapów szkolnych klas I-III z 5 szkół podstawowych z Gminy Kowala. Każdą szkołę reprezentowało troje dzieci. Główne cele konkursu to m.in.: promocja twórczości polskich poetów, prezentacja recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestniczenia w kulturze, promowanie młodych talentów. Pretekstem do organizacji powyższego przedsięwzięcia stała się 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej oraz fakt, iż polska pisarka, poetka, tłumaczka i publicystka uhonorowana została przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022. Występy konkursowe poprzedziły zatem recytacje utworów Marii Konopnickiej, m.in. „Roty”, która w świadomości Polaków uważana jest za drugi hymn narodowy. Poziom wystąpień był niezwykle wysoki i wyrównany, a nagrodzeni uczniowie zaprezentowali niemal profesjonalne umiejętności recytatorskie. Komisja konkursu miała nie lada wyzwanie, by spośród najlepszych, wybrać tych doskonałych.

Werdyktem jury składającego się  z nauczycieli poszczególnych szkół nagrodzeni zostali:

I miejsce

Natalia Pawlik, Maja Pietrzyk oraz Krystian Grochulski z PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach

II miejsce

Zuzanna Prokop, Klara Kopcińska oraz Julia Szabat z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach Kolonii

III miejsce

Katarzyna Witkowska, Hanna Warchoł oraz Hanna Chrząszcz z Publicznej Szkoły Podstawowej Noblistów Polskich w Bardzicach

IV miejsce

Antoni Rogala, Patryk Gębski oraz Marcel Borkowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach

V miejsce

Kalina Gregorczyk, Nikola Sykulska oraz Lena Wieczorek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kowali

Oprócz rywalizacji drużynowej podczas konkursu wybrano także Super Recytatorów w każdej kategorii.

Super Recytatorem w kategorii klas I została Natalia Pawlik z PSP w Mazowszanach

Super Recytatorem w kategorii klas II została Maja Pietrzyk z PSP w Mazowszanach

Super Recytatorem w kategorii klas III została Julia Szabat z PSP w Kończycach Kolonii

Zmagania konkursowe zakończyły się występami artystycznymi uczniów naszej szkoły: klasy Ib, IIb oraz zespołu tanecznego „Gracja”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom biorącym udział w konkursie oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do występów za zaangażowanie, dobre słowo i za to, że  zechcieliście Państwo uczestniczyć z nami w „literackiej uczcie duchowej”.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!