ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

22 marca 2022 r. obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Wody. Z tej racji w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Przyrodniczy pt.: ,,Woda źródłem życia. Do konkursu zgłosiło się 6 szkół z terenu Gminy Kowala.W teście wiedzy przyrodniczej trzyosobowe zespoły składające się z uczniów klas VII musiały zmierzyć się z pytaniami teoretycznymi dotyczącymi: obiegu wody w przyrodzie, własności wody, trzech stanów skupienia wody, źródeł zanieczyszczeń i sposobów jej oczyszczania, wykorzystywania wody w gospodarstwie domowym, sposobów jej oszczędzania, znaczenia wody dla życia na Ziemi, zbiorników wodnych, rzek i jezior w Polsce i na świecie. Organizatorzy zadbali, aby forma konkursu była atrakcyjna i ciekawa dla uczestników, dlatego oprócz teorii dzieci wcześniej przygotowały zdjęcia, na których utrwaliły wodę w różnych stanach skupienia. Ostatnie zadanie polegało na zaprezentowaniu przez każdą ze szkół jednego doświadczenia związanego z wodą.

W czasie przerwy pomiędzy zadaniami uczniowie klasy Ia pod opieką p. Małgorzaty Stajniak zaprezentowali piosenki o wodzie, natomiast zespół taneczny ,,Gracja pod opieką p. Pauliny Pyzary przedstawił taniec z szarfami. Na koniec został przygotowany dla uczestników i gości poczęstunek.

Wyniki rywalizacji po podsumowaniu wszystkich etapów:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowali – Stępocinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Parznicach

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.