ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • mazowszany
  • slajder
  • s2
  • s3

Aktualności

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły 22 grudnia 2022 r. tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, w których uczestniczyli nie tylko uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale i rodzice.

Wszystkich zebranych, pięknym śpiewem kolędy „Uciekali”, przywitały dziewczynki z zespołu wokalno- instrumentalnego pod przewodnictwem Pani Izabeli Tracz. Następnie, w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IIa i IIb, którzy wraz z zespołem tanecznym Gracja przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie zabrakło także góralskich akcentów, a to za sprawą układu tanecznego do pastorałki „Od serca do ucha”, który przygotowały uczennice klasy 6a oraz uczniowie klasy 6b. Całość przedstawienia odbyła się w pięknej scenografii przygotowanej przez Panią Ewę Banaszczyk, a świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Trelka, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Stajniak, Pani Pauliny Pyzary, Pani Magdy Ziółko oraz Pani Patrycji Nachyły.