ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

„Gromadźcie takie dobra, których nikt Wam nie odbierze: uśmiech matki, radość dziecka, miłość i czas spędzony z bliskimi”- tak brzmiała pointa przedstawienia, które 19 grudnia zaprezentowali uczniowie klasy VII a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Młodzi aktorzy przekonywali widzów, że we współczesnym świecie, w którym dominuje brak czasu i konsumpcjonizm, jest także miejsce dla tradycyjnych wartości, tj. rodzina i miłość, a Boże Narodzenie to właśnie ten moment, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o wspólne z bliskimi, radosne przeżywanie narodzin Mesjasza.

Pełną zaangażowania i pasji grę aktorską uzupełniły stroje oraz przepiękna oprawa muzyczna, którą przygotowała Pani Izabela Tracz. Chór szkolny, składający się z uczniów klas IV-VIII, wykonał mniej znane pastorałki i piosenki świąteczne, prezentując zarówno wysokie umiejętności wokalne, jak i instrumentalne.

Bożonarodzeniową atmosferę podkreślała barwna scenografia, za którą odpowiedzialna była Pani Ewa Banaszczyk. Nad całością przedsięwzięcia, wcielając się w role reżyserów, czuwały panie: Mirosława Kaplińska i Aneta Urbańska.

Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Trelka, dziękując występującym i opiekunom za wkład włożony w przygotowanie tegorocznych Jasełek. Natomiast wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz uczniom Pani Dyrektor złożyła ciepłe życzenia świąteczne.