ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667
  • DSC_0670

Aktualności

Jubileuszowy tydzień rozpoczęliśmy w poniedziałek 8 maja 2023r. Dzień ten poświęcony był patronce naszej szkoły- Marii Konopnickiej.

O godzinie 10.00 Pani Ewa Banaszczyk- nauczycielka plastyki otworzyła pracownię graficzną, w której na koszulkach uczniowie nabijali logo szkoły z okazji 60 lat PSP im. Marii Konopnickiej. Zwycięski projekt przygotowała uczennica klasy 6a- Amelia Czerwińska. Z okazji jubileuszu Pani Ewa Banaszczyk namalowała także mural, który pięknie prezentuje się na ścianie w kąciku naszej patronki.

Następnie odbyły się konkursy poświęcona naszej patronce. Uczniowie klas IV- V przystąpili do SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY „ Życie i Twórczość Marii Konopnickiej”, a uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w SZKOLNYM KONKURSIE JEDEN Z DZIESIĘCIU „Życie i Twórczość Marii Konopnickiej”.

Do pierwszego konkurs zostali wybrani przedstawiciele klas IV-V (po trzy osoby z każdej klasy) i rywalizowali w sześciu rundach, w których musieli wykazać się znajomością wiedzy z życia i twórczości Marii Konopnickiej. Nagrodę w konkursie otrzymała klasa Vb, którą reprezentowały: Weronika Kołsut, Patrycja Łukomska, Andżelika Hamerska.

Do drugiego konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji , które odbyły się 27 marca 2023r. Konkurs wzorowany był na popularnym telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie dzielnie odpowiadali na zadawane im pytania i wykazywali się ogromną wiedzą o życiu i twórczości patronki naszej szkoły. I miejsce w konkursie zajęła Alicja Marczewska uczennica klasy 6a, tuż za nią na II miejscu uplasował się Kamil Nędzi uczeń klasy 7b , a III miejsce przypadło dla Igora Kacprzaka ucznia klasy 7a.

W ramach obchodów 60-lecia naszej szkoły uczniowie klas 0-III również przystąpili do SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Utwory Marii Konopnickiej oczami dzieci”. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Laureaci konkursu:

Mikołaj Kapusta – klasa 0b

Lena Lipiec – klasa 1a

Kacper Kawecki – klasa 2a

Zuzanna Makowska – klasa 3b

Wszyscy laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy, które zostały wręczone w tym dniu przez panią Dyrektor Małgorzatę Tralkę.

Podsumowaniem tego dnia było przedstawienie – niespodzianka pt. „Sierotka Marysia w krainie baśni” w wykonaniu nauczycieli z PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu niezwykłych aktorów. Tym razem na scenie wystąpili nauczyciele, którzy postanowili zrobić niespodziankę całej społeczności szkolnej. Zorganizowali spektakl pt. “Sierotka Marysia w krainie baśni” we własnym wykonaniu. Opracowali scenariusz, przygotowali dekoracje, kostiumy, rekwizyty, charakteryzacje postaci oraz efekty dźwiękowe.

To było wyjątkowe wydarzenie, bo i okazja była szczególna. Tego dnia rozpoczęły się obchody Jubileuszu 60- lecia naszej szkoły.

Niezwykłym przeżyciem dla uczniów było ujrzeć „swoich nauczycieli” wcielających się w różne baśniowe postacie. Nie zawsze mogą ich zobaczyć w tak niecodziennej roli. W trakcie spektaklu było wiele momentów, w których aktorzy pokonywali barierę scena – widownia i angażowali swoich widzów. Dzieci rzucały czary wraz z wróżką i żywo komentowały kolejne sceny, krzyczały i bawiły się razem z występującymi na scenie nauczycielami. Było przy tym dużo śmiechu i radości, a na twarzach widzów malowały się uśmiechy zadowolenia. Na uwagę zasługuje również spostrzegawczość dzieci – bez problemu rozpoznały wszystkie występujące w przedstawieniu postacie. Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym śpiewem i tańcem przy piosence „Wiosna” z repertuaru zespołu Skaldowie.

Nauczyciele włożyli wiele serca w sztukę, która spotkała się z ogromną aprobatą ze strony młodej widowni, czego dowodem były gromkie brawa oraz owacja na stojąco.

Po przedstawieniu wszyscy występujący otrzymali od Pani dyrektor Małgorzaty Trelki i Pani wicedyrektor Agnieszki Czerwińskiej gorące podziękowania za włożoną pracę, wspaniałe zaangażowanie oraz troskę o dobre imię szkoły.

Warto dodać, że było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszej szkole zainicjowane i przygotowane przez grono pedagogiczne.

Otwarcie pracowni graficznej

 

Konkursy o patronce szkoły

 

Przedstawienie niespodzianka