ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

(Wisława Szymborska)

 

            Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Mam nadzieję, że takie przeżycie było udziałem uczniów klas I naszej szkoły, którzy 28.01.2021 r. wzięli udział w uroczystym  pasowaniu na czytelnika.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, pokazać, że umieją już czytać i liczyć, słuchać uważnie i aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz zapamiętać zasady korzystania z biblioteki. Nasi goście z tymi zadaniami poradzili sobie doskonale, dlatego skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.             Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.

Mimo rygoru sanitarnego, spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci wypożyczyły wybrane przez siebie książeczki. Na pamiątkę spotkania otrzymały również kolorowe zakładki.

  Wierzę, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.