ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • mazowszany
  • slajder
  • s2
  • s3

Aktualności

W dniach 18-20 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się konferencja informatyczna „Nowoczesne technologie w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Naszą szkołę reprezentował pan Tobiasz Jagiełło, który jest koordynatorem projektu “Laboratoria Przyszłości”.

Projekt “Laboratoria Przyszłości” to z jednej strony nowoczesny sprzęt, w który została wyposażona PSP w Mazowszanach, z drugiej odpowiednie przygotowanie nauczycieli, tak, by w pełni potrafili wykorzystać możliwości nowych narzędzi. Dzięki uczestnictwu w licznych warsztatach i wykładach pan Tobiasz Jagiełło poszerzył i uzupełnił swoją wiedzę, którą będzie mógł teraz podzielić się z innymi nauczycielami oraz odpowiednio przygotować sprzęt do lekcji.

Konferencja w Radomiu to stały punkt w kalendarzu szkolnym wielu nauczycieli oraz firm informatycznych. Podczas XVII edycji zaproszeni prelegenci opowiadali o najnowszych technologiach w edukacji, a na warsztatach prezentowali, jak korzystać z nowoczesnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Dużo zagadnień poświęconych było drukarkom 3D, robotom edukacyjnym, programowaniu dla dzieci, okularom VR. Wszystkie zajęcia odbywały się w sympatycznej atmosferze, a całość zakończyła integracyjna gra plenerowa oraz uroczysta kolacja.