ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Chociaż obecnie koronawirus uniemożliwia nam wspólne obchody tego dnia my nie odpuszczamy i zapraszamy wszystkich do udziału
w następujących konkursach:

KLASY 1-3

Uczniów klas 1-3 zachęcamy do stworzenia słownika obrazkowego
w języku wyznaczonym dla danej klasy o dowolnej tematyce. Chętni uczniowie tworzą słowniczki w następujących językach:

1a, 1b- jęz. angielski

2a- jęz. niemiecki

2b- jęz. francuski

3a- jęz. włoski

3b- jęz. rosyjski

W słowniku powinna znaleźć się forma pisana słów wybranych przez ucznia ( we wskazanym języku) oraz ich wizualizacja dowolną techniką i w dowolnej formie (plakat, książeczka, praca przestrzenna). Podpisane prace składamy do swojego nauczyciela jęz. angielskiego do 21 września. Przygotowane przez dzieci słowniki ozdobią korytarze naszej szkoły a zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

KLASY 4-8

Z kolei uczniów klas 4-8 zachęcamy do nakręcenia filmiku lub stworzenia prezentacji multimedialnej pod nazwą: „Dlaczego warto uczyć się języków?” Stworzony przez Was film lub prezentacja powinien zachęcać do nauki języków obcych i powinien trwać nie dłużej niż 3 min. Prace wysyłamy do 25 września na adres magdalena.gebska@pspmazowszany.pl lub przynosimy bezpośrednio do p. Gębskiej na nośniku pamięci typu pen drive. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie szkoły.

 

                                                                      Zapraszamy do udziału

                                                              

                                                                  Nauczyciele języków obcych

                                                                        Koordynator:  M. Gębska