ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

16 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  konkurs  „Mistrz Pięknego Czytania”. Przeprowadzono go w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II – IV oraz klasy V – VII. Udział w konkursie był, zarówno dla słuchaczy, jak i uczestników, świetną okazją do przyjemnego spotkania z dziecięcą i młodzieżową literaturą piękną. Jego celem było propagowanie kultury czytelniczej, popularyzacja książek dla dzieci i młodzieży oraz wyrabianie nawyku czytania w wolnym czasie.

Uczestnicy, zgłoszeni przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej lub języka polskiego, mieli za zadanie najpiękniejsze przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki. Następnie każdy uczeń czytał  tekst wybrany przez organizatorów. Jury w składzie: Dyrektor – P. Małgorzata Trelka, Małgorzata Stajniak, Irena Falkiewicz – przy ocenianiu brało pod uwagę: technikę czytania, użycie środków artystycznego wyrazu i ogólne wrażenie artystyczne.

W każdej z kategorii, podczas obrad jury, publiczność miała okazję wysłuchać fragmentów prozy dziecięcej i młodzieżowej, wybranych i zaprezentowanych przez Panie – Dorotę Kowalczyk i Elżbietę Salę-Podsiadły.

Miło nam poinformować, że w konkursie wyróżniono następujące osoby:

KATEGORIA KLAS II – IV

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – Amelia Dujko – klasa IV A

WYRÓŻNIENIE – Alicja Górczyńska – klasa II A, Amelia Sasin – klasa – IV B

 

KATEGORIA KLAS V – VII

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA – Amelia Czerwińska  – klasa V A

WYRÓŻNIENIE – Alicja Borkowska – klasa VII B, Lena Jastrzębska – klasa – V A

            Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Dziękujemy również nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego za wybór i przygotowanie uczniów do zmagań konkursowych.

 

Organizatorzy: Aneta Urbańska, Irena Falkiewicz