ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Za nami miesiąc listopad. Dla wielu z nas to miesiąc refleksji, nostalgii i zadumy, określany przez wielu ludzi jako najsmutniejszy miesiąc roku. Aby go jednak nieco odczarować w naszej szkole LISTOPAD stał się miesiącem ŻYCZLIWOŚCI I EMPATII.

Uczniowie zostali objęci warsztatami z psychologiem i pedagogiem szkolnym, podczas których  dowiedzieli się jaką moc ma empatia. W trakcie zajęć rozwijali oni umiejętność niesienia pomocy oraz kształtowali wrażliwość oraz życzliwość wobec drugiego człowieka. Dodatkowo na korytarzu szkolnym powstała tablica przybliżająca znaczenie słowa EMPATIA, która przez cały listopad przypominała nam znaczenie tego słowa oraz korzyści płynących z bycia empatycznym.

W listopadzie nie zapomnieliśmy również o rodzicach. Przygotowałyśmy artykuł pt. „Słowa mają moc” w którym podkreśliliśmy jak ważne w wychowywaniu są dobre, pozytywne komunikaty, które przypominają dzieciom o tym, że są kochane, akceptowane, że mają wsparcie w najbliższych. „Kocham Cię”, „Wierzę w Ciebie”, „Uda Ci się”: słowa, które dają dziecku moc są bardzo proste, ale rodzice czasem o nich zapominają lub trudno im je wypowiadać.

W celu podsumowania naszej miesięcznej akcji przeprowadziliśmy wśród całej społeczności szkolnej ankietę „Słowa, które dają mi moc!”. Respondenci mieli za zadanie wypisać słowa, zwroty, wyrażenia, które dają radość, są dla ich ważne, wzmacniają ich pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Efektem ankiety jest tablica zawierająca nasze SŁOWA MOCY!