ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

 

Listopad ma w sobie niezwykłą moc. Ma 30 dni a 19 świąt. Oprócz wszystkim znanych świąt takich jak Wszystkich Świętych i Dzień Niepodległości w listopadzie obchodzimy także min. Dzień Bicia Rekordów, Dzień Seniora, Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, Dzień Ochrony Praw Dziecka, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, a także Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

W naszej szkole w tym miesiącu powstała tablica przybliżająca znaczenie słowa tolerancja. Dodatkowo 15 listopada (w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji) uczniowie klas 1 – 8 mieli za zadanie zrobić w swoich klasach „burzę mózgów” i zastanowić się: Czym jest dla nas tolerenacja? Każda klasa dostała puzzla – symbol inności, niepowtarzalności, wyjątkowości. Bo przecież w puzzlach każdy element jest inny. Ma inną barwę, inny kształt, inną wielkość – ale każdy z nich jest ważny i niezbędny do połączenia wszystkich elementów w jedną całość. Tak jak tolerancja łączy ludzi, tak i my połączyliśmy nasze puzzle w jedną piękną całość.

W ramach podsumowania akcji „Listopad miesiącem tolerancji” – 25 listopada 2019 r. (w poniedziałek) odbyły się w naszej szkole warsztaty kształtujące poczucie tolerancji wobec innych kultur, narodowości. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z Ukrainy pod opieką stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 7 – 8.

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.

 Pedagog i Psycholog szkolny