ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

6 marca 2020 roku uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Gościliśmy w naszej szkole niesamowitych ludzi! RYMcerze, bo o nich mowa, to dwójka przyjaciół, Łukasz Bęś (pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank (pseud. Dj Yonas), którzy realizują projekt profilaktyczny „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany do młodzieży. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych. Ponadto promowanie wśród młodzieży zachowań i postaw asertywnych oraz mody na życie bez uzależnień.

Raperzy „językiem młodzieży” przekazali treści profilaktyczne i pozytywne komunikaty z wykorzystaniem własnych doświadczeń życiowych oraz swojej twórczości muzycznej. RYMcerze zaapelowali do młodzieży by: nie zaprzepaścili swoich młodzieńczych lat, talentów, relacji rodzinnych; rozwijali się; byli kreatywni; myśleli
o przyszłości; podejmowali mądre decyzje i nie zmarnowali swojego życia!

Uczniowie z zainteresowaniem i skupieniem słuchali przesłania oraz aktywnie brali udział w projekcie. Szczególne gratulacje należą się Kacprowi Hajdukowi z klasy 8b, który zaprezentował swe umiejętności freestyle’u, promując hasło „Nie zmarnuj swojego życia!”. Wykazał się przy tym dużą zdolnością improwizacyjną.

            Było to bardzo owocne spotkanie. Doskonała alternatywa dla typowych zajęć profilaktycznych, która trafiła wprost do naszych młodych odbiorców oraz zmusiła do refleksji nad sensem życia.

Za zgłoszenie naszej szkoły do projektu oraz organizacją tego przedsięwzięcia odpowiedzialne były psycholog Joanna Sodel i pedagog Natalia Rogala przy ścisłej współpracy z Dyrekcją Szkoły oraz wsparciu finansowym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali. Serdecznie dziękujemy!