ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

28 listopada 2019 roku odbyły się dwa spotkania  z  Marcinem Koziołem – pisarzem i podróżnikiem, autorem książek– „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnicy przeklętej harfy”. Jest on także twórcą podróżniczej serii „Wombat Maksymilian”, nagrodzonej prestiżowym Magellanem dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

Podczas spotkania zorganizowanego dla klas IV-VI, uczniowie poznali bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz „Tajemnicy przeklętej harfy” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. taniej energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tychże książek.

Wybrani z publiczności uczniowie, dzięki magnetycznej kuli, mogli  sami poczuć się na moment, jak Władcy Piorunów! Była mowa również o sztuce szyfrowania, bo książki z serii „Detektywi na kółkach” uczą… szyfrować i łamać szyfry! Na koniec dzieci przeniosły się na chwilę do Starożytnego Egiptu, śladem młodych detektywów, którzy w drugiej części („Tajemnica przeklętej harfy”) podczas swoich wakacji trafiają na kolejną niezwykłą naukową zagadkę i jeszcze bardziej niesamowitą historyczną postać…

Jako drugie autor poprowadził warsztaty dla młodych podróżników i odkrywców z klas 0-III „Wombat Maksymilian – podróże i przygody!”. Była to multimedialna lekcja (z elementami dyskusji) wypełniona ciekawą i zabawną narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami.
Wombat Maksymilian – to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. Była mowa o różnych zwierzętach, ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. O podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”). A także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”.

Po spotkaniach można było nabyć ulubione książki z dedykacją  autora.

Pan Marcin podpisał także książki, które  można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.