ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

„Znajomość (…) historii czynów dokonanych w kraju i poza granicami jest uważana przez ludzi mądrych za rodzicielkę i nauczycielkę życia.“

Jan Długosz

103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętowano hucznie w całym kraju i poza jego granicami. O tym wydarzeniu pamiętali także uczniowie i pracownicy naszej szkoły, którzy 10 listopada licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić to wyjątkowe Święto. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

Następnie uczniowie klas IV a, VI a i VIII a  pod kierunkiem Pań Marty Karasińskiej- Zawiszy i Anety Urbańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Noc w muzeum” poświęcone dążeniom Polaków do odzyskania niepodległości. Imponująca scenografia przygotowana przez Panią Ewę Banaszczyk oraz uczniów klas ósmych,  piękna muzyka w wykonaniu naszego szkolnego chóru pod opieką pani Izabeli Tracz, wzruszający taniec dziewcząt z zespołu „Gracja”, nad którym pieczę sprawuje Pani Paulina Pyzara oraz bogate stroje i duże zaangażowanie wszystkich występujących  sprawiły, że spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i nagrania z wydarzenia.