ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

W dniu 7 października 2020 r. miała miejsce w naszej szkole niecodzienne spotkanie- w ramach wizytacji duszpasterskiej parafii Matki Bożej Różańcowej w Mazowszanach, naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Piotr Turzyński.

Na powitanie zabrzmiała piosenka „Bądź pozdrowiony Gościu nasz” w wykonaniu licznie zebranego Szkolnego Koła Wolontariatu oraz dzieci z klas Ob i II b.

Wyjątkowego gościa, w wielką radością i w promieniach jesiennego słońca, powitali  uczniowie klasy 8- Bartosz Pszczółka, Maja Machnio oraz Albert Stankowski, który wręczył Jego Ekscelencji, przygotowaną, pod opieką Pani Ewy Banaszczyk, przepiękną ikonę. Następnie, w imieniu całej społeczności szkolnej, księdza biskupa powitała Pani Dyrektor Małgorzata Trelka, a tuż po niej, kilka słów skierowali do Gościa najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego. Po powitaniu ksiądz biskup skierował do wszystkich zgromadzonych ciepłe i pouczające słowa. Podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Nauczycielom podziękował za stwarzanie klimatu życzliwości dla obecności Kościoła w szkole oraz jego zadań duszpasterskich. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej. Swoją otwartością i pogodą ducha ksiądz biskup zyskał wiele sympatii wśród uczniów naszej szkoły, którzy niezwykle spontanicznie okazywali swoją radość i zadowolenie z odwiedzin zacnego Gościa.

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani katechetki Elżbiety Bieniek oraz Eweliny Wakuły i Pauliny Pyzary, opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu, które zadbały o przygotowanie tego niezwykłego spotkania.

Jesteśmy dumni z naszych Wolontariuszy oraz uczniów naszej szkoły