ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

4 lutego 2020 r. odbyła się w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach niezwykła uroczystość. W tym dniu uczniowie klas I, po złożeniu uroczystej przysięgi, zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Każdy pierwszak obiecał po książki sięgać z radością, bowiem czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością.

 

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie pt. „Witamy w Książkolandii”, przygotowane przez uczniów klasy IVB pod opieką bibliotekarza –  P. Ireny Falkiewicz i  wychowawcy –  P. Marty Zaniat. Dobrzy piraci zaprosili na pokład swojego statku pierwszoklasistów, by udać się po skarb na niezwykłą wyspę – Książkolandię. W wydobytej w nadbrzeżnych skałach skrzyni, zamiast klejnotów i złotych monet znajdowały  się KSIĄŻKI!  Bo przecież największym skarbem jest WIEDZA: „Kto czyta – jest bogaty, bo dużo wie i umie!”  Książkolandię  zaszczyciły swą obecnością bajkowe postaci: Dobra Wróżka, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Czarownica, Plastuś, Dziewczynka z zapałkami, krasnoludek. Przybył nawet Neptun – władca mórz i oceanów, także Morza Wiedzy opływającego wyspę. Wyjaśnił, że Książkolandia to w języku ludzi BIBLIOTEKA. Wraz z Wróżką zadawał pierwszakom pytania i zagadki, związane z dziecięcą literaturą.

Dzieci przekonały się, że na tytuł czytelnika trzeba sobie zasłużyć. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą książki czytać i zawsze je szanować. Następnie zostały pasowane  „magiczną” księgą, na czytelników biblioteki  szkolnej i wypożyczyły swoja pierwszą książkę. Otrzymały również pamiątkowe zakładki.

Nowym czytelnikom życzymy, by pokochali książki i byli częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej!