ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

SAMOSPIS INTERNETOWY – na stronie internetowej spisrolny.gov.pl od pierwszego dnia spisu dostępna będzie aplikacja przeznaczona do samodzielnego wypełnienia formularza spisowego.

WYWIAD TELEFONICZNY– prowadzony przez rachmistrza telefonicznie z wykorzystaniem zainstalowanego na komputerze oprogramowania przeznaczonego do przeprowadzenia spisu rolnego.

WYWIAD BEZPOŚREDNI – przeprowadzony przez rachmistrza terenowego z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie przeznaczone do przeprowadzenia spisu rolnego.

 Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

 Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Od  dnia 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową

pod nr: 22 279 99 99

 

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/