ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

W grudniu 2019 roku uczniowie klas 5, uczestnicy zajęć rozwijających, z własnej inicjatywy, przygotowali krótkie przedstawienie, pt. „Przyjaciele Świętego Mikołaja” dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Wszyscy z zainteresowaniem śledzili przygody Świętego Mikołaja, który w tym roku miał wyjątkowy problem, ponieważ jego pomocnicy zastrajkowali i odmówili przygotowania prezentów. Na szczęście z pomocą Mikołajowi przybyli jego wierni przyjaciele. Na scenie pojawili się znani dzieciom bohaterowie książek: Kot w butach, Jaś i Małgosia, Kubuś Puchatek, Calineczka, Pinokio, Czerwony Kapturek z Wilkiem, Królewna Śnieżka, Koziołek Matołek oraz Zima. Każdy z nich, na ręce Mikołaja, złożył wyjątkowy podarunek. Tym sposobem uratowali święta.

Dzieci, oglądając widowisko, mogły się przekonać, że w życiu ważna jest przyjaźń, wzajemna pomoc i dobra wola, szczególnie w trudnych chwilach.

Całość przedstawienia wieńczyła piosenka w wykonaniu młodych aktorów. Zachęceni mali widzowie włączyli się do wspólnego śpiewania.

Na zakończenie wizyty, Mikołaj przygotował dla dzieci zagadki o zimie oraz obdarzył ich słodkimi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Następnie pożegnał się…obiecując, że w następnym roku też się u nich pojawi!

Spektakl zakończył się oklaskami od publiczności. U każdego z młodych widzów panował szeroki uśmiech 🙂