ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Mazowszanach listopad stał się miesiącem wyjątkowym, w którym każdy znalazł czas na refleksje dotyczącą wzajemnego szacunku, serdeczności i akceptacji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji (16 listopad) oraz Światowego Dnia Życzliwości (21 listopad) w naszej szkole powstała tablica przybliżająca znaczenie słowa tolerancja oraz wielki plakat stworzony z kolorowych rączek naszych dzieci, komunikujący znaczenie słowa „życzliwość”.

Wszyscy uczniowie (stacjonarnie lub przy wykorzystaniu metod kształcenia na odległość) mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, w trakcie których wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem i wartością cech, które są fundamentem służącym do budowania wzajemnych relacji i wspólnoty. Zadaniem dzieci było m.in. zastanowienie się: co to jest życzliwość, tolerancja oraz czy warto je przejawiać w codziennym życiu. Szczególnie do refleksji skłaniały profilaktyczne filmiki i quizy online.

W ramach podsumowania akcji  “Różnimy się-lubimy się” odbył się także konkurs: #znajdź się wśród życzliwych.

Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości i tolerancji wobec innych ma moc uszczęśliwiania- nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję: „Różnimy się- lubimy się”.

Pozdrawiamy serdecznie,

Pedagog: Natalia Rogala

Psycholog: Joanna Sodel