ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Dnia 23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tego względu w PSP Mazowszany, w lutym oraz marcu, odbyło się szereg inicjatyw ukierunkowanych na szerzenie świadomości, że jest to choroba, która może dotknąć każdego- dużego i małego, osobę dorosłą jak i dziecko, bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku.

W celu wzmocnienia umiejętności zapobiegania obniżonym stanom emocjonalnym, rodzice i nauczyciele zostali zaproszeni na bezpłatne wykłady ekspertów z dziedziny psychologii dzieci i młodzieży dedykowane dla wszystkich, którzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat depresji.

W roku szkolnym 2021/2022 chcieliśmy również, aby Światowy Dzień Walki z Depresją pozwolił nam zauważyć, że życie jest piękne oraz uświadomił, że warto o nie dbać. Z uwagi na to, połączyliśmy szkolne obchody z Narodowym Dniem Życia, który stał się okazją do refleksji nad ideą solidarności społecznej oraz dał szansę na zastanowienie się nad jego wartością.

24 marca społeczność szkolna stworzyła Drzewo Życia. Zadanie pozwoliło na chwilę zadumy, zastanowienia się co jest w życiu najważniejsze i czemu jest takie piękne. Jego owoce (serca) wskazują niewątpliwie, że życie jest najważniejszą wartością i kochamy go za: rodzinę, przyjaciół, zdrowie, piękne chwile, wspomnienia, a przede wszystkim za to, że po prostu jest.

Na zakończenie akcji uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie zatańczyli optymistyczny taniec: Jerusalema. Dzięki niemu ukazaliśmy naszą solidarność z osobami mającymi obniżony nastrój, a niebiesko- żółty strój pokazał, że jesteśmy sercem z naszymi sąsiadami z Ukrainy. Dodatkowo wspólnie spędzony czas na tanecznych przerwach zaszczepił w nas optymizm i pozytywną energię.