ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Niepodległość – trudne słowo, a to taka ważna sprawa dla każdego Polaka. Dla małego i dużego niepodległość znaczy wolność, tę odzyskaną i na kartach historii zapisaną. Naród pozbawiony własnego państwa, rozdarty przez zaborców i intensywnie wynaradawiany, zachował mimo tych działań jedność i tożsamość. Zaborcy daremnie próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Polacy nigdy nie chcieli się pogodzić z utratą niepodległości, wielokrotnie podejmowali wysiłki, by odzyskać upragnioną wolność. Tysiące młodych chłopców oddało życie walcząc o to, aby spełnił się sen o wolnej Polsce.

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary
i zwycięstwa. To już 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Ze względu na trwającą obecnie pandemię, świętowaliśmy inaczej, z wykorzystaniem nowych technologii oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dla upamiętnienia tegoż święta uczniowie z oddziałów zerowych oraz klas II przygotowali krótki film, w którym zaprezentowali inscenizację przybliżającą nam najważniejsze fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem niepodległości. Nie zabrakło również hymnu państwowego oraz pieśni patriotycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju  i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności…