ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Już po raz trzeci Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach przystąpiła do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

„Szkoła pamięta” to akcja  odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W tym roku nasi uczniowie realizowali różne działania upamiętniające: odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej mazowszańskiej wspólnoty. Na korytarzu szkolnym przygotowano także wystawę o życiu i działalności ks. Romana Kotlarza- niezłomnego kapłana, męczennika czasów komunizmu, który przez 15 lat był proboszczem parafii w Pelagowie- Trablicach.

Wszystkie działania są doskonałą, żywą lekcją patriotyzmu i dowodem naszej pamięci.