ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

30 października 2019 r. gościliśmy w bibliotece szkolnej pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, którzy dla oddziałów przedszkolnych zaprezentowali niezwykły teatrzyk KAMISHIBAI. KAMI to papier, SHIBAI to teatr KAMISHIBAI to papierowy teatr obrazkowy, czyli technika opowiadania lub czytania, wywodząca się z Japonii

Teatrzyk Kamishibai wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem, prezentując je w drewnianej skrzynce (butai) – na wzór parawanu teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.

Nasze przedszkolaki z oddziałów OA, OB z dużą uwagą i zaciekawieniem obejrzały i wysłuchały dwóch bajek: „Rower Walentynki” i „Szukając Marudka”. Dla uczniów klas VB i VIB Bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej poprowadziły multimedialne lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i sposobów ochrony przed cyberprzemocą w sieci. Przedstawicielkom Biblioteki Pedagogicznej dziękujemy za atrakcyjne dla uczniów zajęcia, mając nadzieję na dalszą współpracę.