ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Czym jest Skarpetkowe Wyzwanie?

#SkarpetkoweWyzwanie odbywa się co roku 21 marca i wiąże się z Światowym Dniem Zespołu Downa. Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności są noszone dwie różne skarpetki. Wyzwanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą okazać solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Szerzy świadomość, że indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.

Dlaczego skarpetki?

Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpetę.

Data 21 marca też jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają dodatkowy chromosom numer 21. Mają ich trzy zamiast dwóch. Dlatego ta choroba genetyczna bywa też nazywana trisomią 21.

W jaki sposób mogę wziąć udział?

Wystarczy, jeśli założysz dwie różne skarpetki, zrobisz zdjęcie i opublikujesz je w swoich mediach społecznościowych z hashtagiem #Skarpetkowewyzwanie.

Chodzi o szerzenie świadomości tego, iż ludzka indywidualność czyni ten świat piękniejszym i barwniejszym. W ten sposób możemy wspólnie nieść przesłanie.

WIĘCEJ O SKARPETKOWYM WYZWANIU

www.skarpetkowewyzwanie.pl

Serdecznie zapraszamy uczniów będących 22 marca w szkole do założenia- w poniedziałek 22 marca 2021 roku– dwóch różnych skarpetek, a uczniów realizujących nauczanie zdalne o przesłanie zdjęć na pocztę Office. Pozwoli nam to na stworzenie pamiątkowego kolażu!

Wszystkie osoby zaangażowane w akcję czeka mała niespodzianka.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Pedagog: Natalia Rogala

Psycholog: Joanna Sodel