ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Marzec jest jednym z najciekawszych miesięcy w roku. To czas, kiedy wiosna puka do naszych okien i choć jeszcze „walczy” z zimą, jej przybycie jest nieuniknione. Co roku wszyscy niecierpliwie czekamy na jej przyjście, a gdy to następuje, bardzo się cieszymy.

Uczniowie  klasy 1a, 1b i 3b radośnie i z uśmiechem witali wiosnę w Muzeum Wsi Radomskiej. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje ludowe związane ze Środą Popielcową, Środopościem, Niedzielą Palmową i Wielkim Tygodniem. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania ekspozycji w chałupie, gdzie prezentowane są przygotowania do Niedzieli Palmowej – wyrób palm. Następnie oglądali aranżacje świąteczne. Dzieci wzięły także udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny, gałązek oraz kwiatów z bibuły.
Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane na zajęciach palmy uczniowie zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.