ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667
  • DSC_0670

Aktualności

W piękny, słoneczny wtorek 16 maja 2023 roku 63 uczniów klas drugich i trzecich  pod opieką 7 nauczycieli wzięło udział w wycieczce do Warszawy dofinansowanej przez MEiN w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, w którym doświadczaliśmy „żywych lekcji” z dziedziny biologii, fizyki, mechaniki, robotyki i techniki. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy naszą wiedzę i umiejętności – i mogliśmy je zastosować w praktyce. Mogliśmy także zadać pytanie samemu Mikołajowi Kopernikowi- jest to woskowa figura, która udziela odpowiedzi na przeróżne pytania.

Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Następnie wyruszyliśmy na spacer po Starym Mieście, podczas którego poznaliśmy wiele legend związanych z naszą stolicą.

Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!  Mogliśmy odwiedzić szatnię naszej kadry narodowej i zobaczyć miejsca związane z takimi zawodnikami jak: Robert Lewandowski czy Wojciech Szczęsny. Radość chłopców była ogromna!

16 maja był dniem  intensywnego zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami.

Jedno jest pewne – tą wycieczkę zapamiętamy na długo.