ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

17 grudnia 2019 r. uczniowie klas 5 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Warszawy. Naszą przygodę w stolicy rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu w Teatrze Muzycznym Roma pt. „Przypadki Robinsona Crusoe”. Spektakl oparty został na motywach klasycznej powieści autorstwa Danielka Defoe. Jest to nietuzinkowa i wciągająca opowieść o młodzieńcu, który- mimo protestów ze strony najbliższych- opuszcza dom rodzinny i po wielu burzliwych przygodach trafia na bezludną wyspę, gdzie spędza 28 lat.

Jakub Szydłowski – autor scenariusza i reżyser spektaklu – umieścił akcję w odległej przyszłości, dzięki czemu mogliśmy oglądać i podziwiać musical w konwencji science fiction. Niezwykła muzyka oraz ciekawe kostiumy oczarowały wszystkich. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jakbyśmy byli na innych planetach. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego widowiska.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu w Wilanowie. To wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Do pałacu prowadził zwiedzających świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewała muzyka klasyczna. Na dziedzińcu zachwyciła nas, strzeżona przez orły,  rozświetlona pergola, za którą rozpościerał się Zimowy Ogród Króla. W nim mogliśmy spacerować aleją obsadzoną pnączami i podziwiać rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. Tuż obok znajdowała się świetlista rama z pałacem w tle, w której wszyscy robili sobie zdjęcia, również klasowe. Największe wrażenie zrobił na nas Ogród Różany oraz Muzyczny Ogród Marzeń, w którym odbywały się pokazy świetlno-muzyczne.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Pozostały miłe wspomnienia 🙂