ePUAP

tel. 48 377 32 33    


  • DSC_0667

Aktualności

Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. 28  stycznia 2020 r., tj. wtorek  do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani” z Lublina.

Panowie zaprezentowali interaktywny spektakl pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie tej lekcji znalazły się eksperymenty, dzięki którym uczniowie mogli obejrzeć i  dowiedzieć się na czym polegają: nietypowe spalanie metanu, piłki  Bumber Ball, poduszkowiec, palące kulki, doświadczenia z poliakrylem sodu, zabawy z helem, zabawy z ciekłym azotem. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu. Atrakcją dla dzieci była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. 

Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń – więc nie próbujcie tego sami bez pozwolenia nauczycieli i Rodziców!